Zranění způsobená slovem

V partnerství obzvláště zraňují v bolesti vyřčená slova, která zasáhnou druhého jako šíp vystřelený z kuše. Proč se toto děje? Co tím lidé sledují? Čeho chtějí dosáhnout? Tyto slova, která člověka pak bolí dlouhou dobu ne-li celý zbytek života.

fasor tavasz valentin virágzó fa

Tyto slova, vyřčená z lásky ke druhému člověku, jsou zastíněna bolestí, jež se po vyřčení v člověku rozvine.

Tyto slova, ač to tak nevypadá, jsou i přesto projevem nejvyšší lásky.

Lásku lze projevovat mnoha způsoby. A každý člověk ji projevuje způsobem, jaký je mu v té chvíli vlastní. V té dané chvíli není záměrem někomu tím ublížit. V té chvíli je záměrem ulevit sobě od tlaku a bolesti, kterou v sobě zažívají a mnohdy dlouhodobě drží. Takováto slova bývají často doprovázena výbuchem zlosti či jiných emotivních projevů.

Mějte na paměti, že tyto slova jsou projevem té části duše, která si přeje býti projevena.

V té chvíli „výkřiku bolesti“ je pro něj třeba pochopení a lásky.

Tím, že vaší reakcí bude láska, ne pocit ublížení, tak i člověk, jenž tato slova vyřkl, může dojít k uvědomění a pochopení a následně také uvolnění jeho vlastní bolesti.

Tím, že vás jeho slova raní, a vy se cítíte ublížení, tím znásobujete energii bolesti jak v něm, tak v sobě.

Jen láska může tyto šípy lásky směřovat ke světlu.

Když s tímto člověkem budete, vyjádřete mu svoji podporu a pochopení. Ne ironicky, nuceně nebo jakkoliv co by připomínalo „takto je to správně, takto by se to mělo“.

Vaše účast musí vycházet ze srdce. Když v té chvíli otevřete své srdce, otevře se i srdce druhého člověka a ukrytá bolest se snáze uvolní.

Tak nevznikne rána ani člověku, kterému byla slova určena, ani člověku, jež slova vyřknul.

Buďte si partnery v každé chvíli. Buďte si navzájem partnery srdce.

1 názor na “Zranění způsobená slovem”

  1. Anton Galik

    Milujem vsetky svoje deti a vnucata a viem pochopit, ze maju svoj zivot a svoje zaujmy a zivot a nemaju cas na rodicov a starych rodicov, ale mam ich stale rad. Na moje stastie niektore mi stale peukazuju svoju lasku a starostlivost. Som z toho trochu smutny, lebo z vlastnej skusenosti viem, ze kazdemu sa vsetko zle, aj dobre v zivote raz vrati a mrzi ma, ze moji drahi raz v buducnosti budu smutni a bez moznosti vratenia casu spat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru